Konferencja już za nami, ale ciągle możesz uzyskać dostęp do nagrań!!

I Jeździecka
Konferencja On-Line

Wykorzystaj sytuację, aby spojrzeć z nowej perspektywy i dostrzec nowe opcje utrzymania stajni i pracy z koniem.

Data

WTOREK: 28 kwietnia 2020

Czas

10:00 - 17:30 CET | Przerwa 13:30-14:30

100% online

Pełnowartościowe szkolenie bez wychodzenia z domu!

Love Equus - ... z miłości do koni...

Branża jeździecka już nigdy nie będzie taka sama…

 

Konsekwencje wybuchu pandemii z dnia na dzień przewróciły Twoje stajenne życie do góry nogami?! Czasu masz więcej, ale wizyty w stajni są ograniczone? Nudzisz się w domu i chciałbyś poszerzać swoją jeździecką wiedzę? 

 

Właśnie dla takich osób przygotowałam całodniową, bezpłatną konferencję online.

Wraz z zaproszonymi praktykami jeździectwa pokażemy Ci nie tylko, jak przetrwać ten trudny czas, ale w efekcie, jak wzmocnić Twoją współpracę z końmi, aby w przyszłości była odporna na tego typu kryzysy.

 

Spędź z nami jeden dzień, aby zdobyć wiedzę, która zaprocentuje już w najbliższych tygodniach po wdrożeniu.

 

Do zobaczenia!
Marzena Boguś

6 NIEZBĘDNYCH ELEMENTÓW

aby wykorzystać ten trudny czas do wzmocnienia swoich relacji z koniem.

Nowe możliwości

Wiele usług i produktów traci chwilowo sens bytu i trzeba wymyślić je na nowo, dopasować do nowych wymagań klientów i zapewnić ich o tym, że wciąż otrzymają najlepszą jakość.​

Świadomość swojego ciała

Teraz jest świetny czas, aby zadbać o swoje ciało i swoją kondycję. Dowiedz się jaka jest rola treningu uzupełniającego w jeździectwie.

Głęboki oddech

Jak pracować, żeby mimo krótszego czasu w stajni trening był wystarczający dla zachowania formy, a nawet wprowadzenia czegoś nowego.

Opanowanie emocji

Niepewność o jutro zawsze powoduje stres, nawet, jeżeli masz nerwy ze stali. Dlatego, jako opiekun i trener swojego konia musisz dbać każdego dnia o swoje myśli i nastawienie. Dowiedz się jak wpływasz na swojego konia.

Odpowiedź na nowe potrzeby

Dobranie rozwiązań możliwie jak najdogodniejszych dla koni i człowieka przy zachowaniu ochrony zasobów.

Aktualizacja strategii

System pracy dopracowany tak, aby ograniczyć powstawanie skutków ubocznych wywołanych trudną sytuacją.

Dołącz do nas i poznaj metody radzenia sobie z obecnym kryzysem!

Poznaj program konferencji

oraz prelegentów:

10:00 - 10:45

Marzena Boguś

Jeździectwo w on-linie - Jak wyciągnąć z tego wartość.

Obserwując ogromny wzrost zainteresowania jeździectwem on-line, warto wiedzieć jaką wiedzą i zapleczem trzeba dysponować, aby pozyskiwanie wiedzy i rozwój Twojego jeździectwa w świecie internetowym był możliwy i wartościowy. Dowiedz się w jaki sposób zmieni się branża jeździecka po obecnym kryzysie i jak się do tej zmiany przygotować.

 

 

Marzena Boguś zawodowy masażysta koni, instruktor jazdy konnej i hipoterapeuta, obecnie w trakcie kształcenia na technika weterynarii. W swojej pracy stawia przede wszystkim na dobro konia rozumiane z końskiego punktu widzenia. Stara się w pierwszej kolejności odkryć co może powodować problem, a następnie za pozwoleniem i we współpracy z pacjentem go rozwiązać. Zajmuje się terapią manualną różnego rodzaju, zdrowiem i korektą kopyt, dietetyką, behawioryzmem, a w treningu biomechaniką konia i jeźdźca, a także zasadami teorii uczenia się.

Twórca jeździeckich kursów on-line oraz internetowych materiałów szkoleniowych.

 

11:00 - 11:45

Mgr Ewa Mizgała Pręcikowska

Rola treningu uzupełniającego i funkcjonalnego w jeździectwie.

  •  Tematy poruszone w czasie prelekcji to:
  • ⇒ Czemu w dzisiejszych czasach trening uzupełniający odgrywa ważną rolę.
  • ⇒ Wpływ asymetrii ciała jeźdźca na konia.
  • ⇒ Ocena postawy jeźdźca.
  • ⇒ Jakie aktywności poprawią Twoją jazdę konną.

Mgr Ewa Mizgała Pręcikowska fizjoterapeuta z długoletnim stażem w treningu funkcjonalnym w sporcie, trener personalny, instruktor rekreacji, jeździec, wykładowca i założycielka marki Świadomy dosiad i Centrum Szkoleniowego Biomechaniki i treningu uzupełniającego dla jeźdźców. Od kilkunastu lat zajmuję się biomechaniką jeźdźców oraz pracą nad poprawą dosiadu organizując szkolenia na terenie całego kraju pod marką Świadomy dosiad oraz prowadząc badania naukowe.

12:00 - 13:20

Magdalena Senderowska
i

mgr Rafał Wysocki

Jak odetchnąć? Wpuść w trening więcej powietrza i uwolnij potencjał ciała konia i jeźdźca.

Chcielibyśmy podzielić się naszym spojrzeniem na harmonijny rozwój i współpracę jeźdźca i konia. Nasze podejście skupia się przede wszystkim na funkcjonowaniu ciał obojga. 

Powiemy o tym jak ewentualne ograniczenia w treningu mogą wpływać na kondycję koni, ale też jakie zmiany możemy wprowadzić żeby nie stracić, a nawet zyskać w aspekcie funkcjonowania ich ciał. Zaproponujemy formy treningu, które pomogą zadbać o zachowanie sprawności oraz rozwój zdrowego wzorca ruchu koni. Jak podejść do jazdy, bądź jak wykorzystać pracę z ziemi jako uzupełnienie klasycznego treningu, z punktu widzenia biomechaniki ruchu koni.

A ponieważ jeździec i koń to dwa żywe, współpracujące ze sobą organizmy, zajmiemy się również relacją jaka między nimi zachodzi. Powiemy o tym jakich warunków potrzebuje nasze ciało by móc funkcjonować w bardziej fizjologiczny sposób. Mieć możliwość płynnie podążać za ruchem konia i wspierać jego prawidłowy ruch i postawę.

Powiemy też o tym co sprawia, że ciało zgadza się na zmiany, a co powoduje, że zaczyna się przed nimi bronić. Co może prowadzić w pierwszych chwilach do uczucia dyskomfortu, a z czasem do bólu. Jak wsłuchać się w swoje ciało i subtelne sygnały, które wysyła.  Jaką informacją może być dla nas zmiana oddechu, zarówno własnego jak i konia, z którym pracujemy.

W przykładowym ćwiczeniu opartym na wiedzy z zakresu fizjoterapii,  osteopatii oraz neurofizjologii, integracji strukturalnej i funkcjonalnej, Rolfingu®, Rolf Movement ® oraz na podstawie wiedzy o neurorozwoju człowieka,  postaramy się dać uczestnikom możliwość zebrania więcej informacji o swoim ciele,  poczucia jak przeorganizowuje się do funkcjonowania w bardziej naturalny sposób.

Magdalena Senderowska – zoofizjoterapeuta koni, instruktor jazdy konnej, autorka szkoleń m.in. „Podstawy biomechaniki ruchu jeźdźca i konia”, współzałożycielka Instytutu Jazdy Konnej.
Pracując z końmi i z jeźdźcami skupia się na rozwijaniu u jednego i drugiego postawy oraz wzorca ruchu, które pozwalają harmonijnie współpracować bez narażania ciała na przeciążenia i napięcia. Swoich podopiecznych stara się wspierać w rozwijaniu świadomości – w aspekcie ciała, usztywnień, emocji, reakcji, wzajemnego wpływu z wierzchowcem, ograniczeń i możliwości. Zajmuje się rehabilitacją koni łącząc terapię manualną z treningiem funkcjonalnym. Niezależnie od poziomu i docelowej dyscypliny jeździectwa dąży do lekkości, harmonii i radości ze wspólnego obcowania człowieka i konia.

Rafał Wysocki – Absolwent Wydziału Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a także profili łączonych w St. George University w Londynie. Ukończył z wyróżnieniem Osteopathie Schule Deutchland. Był asystentem i nauczycielem osteopatii w Osteopathie Schule Deutchland w Hamburgu. Prowadził kursy z zakresu posturologii, urologinekologii dla osteopatów i fizjoterapeutów w Barcelonie, Hamburgu, Londynie i St. Louis, a także kursy systemów powięziowych w Madrycie i Paryżu, kursy z zakresu dróg metabolicznych w Brukseli i Londynie dla osteopatów. Ukończył dwuletni kurs integracji strukturalnej Anatomy Trains® w Oxfordzie oraz czteroletni kurs integracji funkcjonalnej w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Jest nauczycielem metody Feldenkraisa® i terapeutą metody Rolfingu® oraz Rolf Movement®. W 2018r. został wybrany prezydentem Institute of Adaptive Health w Londynie.
Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej oraz Polskiego Towarzystwa Metody Feldenkrais. Współzałożyciel projektu Instytut Jazdy Konnej.

Łącząc wiedzę z wielu dziedzin opracował metodę edukacji jeźdźców. Rozbierając wzorce na czynniki pierwsze i składając je ponownie w sposób bardziej efektywny, pokazuje jeźdźcom drogę do tego jak można zorganizować ciało i odnaleźć sposób poruszania, który jest najbardziej optymalny fizjologicznie.

13:30 - 14:30

Przerwa obiadowa

14:30 - 15:15

Jakub Ciemnoczołowski

Horsekido Team - Jaki człowiek, Taki koń. Świadomość siebie w komunikacji z końmi.

HorseKiDo to pierwszy w Polsce autorski program szkolenia ludzi i koni. Program, w którym główny nacisk kładziemy na człowieka. Jego świadomość myśli, emocji i ciała. Inspirację do działania czerpiemy w oparciu o nowe odkrycia naukowe, czynne uprawianie sportu i nieustanne doszkalanie się oraz o wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z końmi jak i z ludźmi. Przy realizacji naszych idei z pomocą przychodzi AiKido, jedyna pasywna sztuka walki której założenia są bardzo spójne z tym co nazywamy “Dobrym Jeździectwem”.

Jakub Ciemnoczołowski – właściciel Stajni Pancho, twórca programu Horsekido Team Jeździectwo i Aikido, autor książki „Jaki człowiek, Taki koń”, mistrz kraju w jeździe bez ogłowia, zdobywca 2 miejsca w zawodach trenerów młodych koni „Rozmawiając z koniem”, Instruktor wykładowca turystyki jeździeckiej PTTK, były kaskader konny.

15:30 - 16:15

Lek. wet. Alina Palichleb

Czy teraz jest odpowiedni moment na reorganizację w stajni? Propozycja rozwiązań wg. Equicentral System Jane i Stuart Myers

  • Tematy poruszone w czasie prelekcji to:
  • ⇒ Planowanie i optymalizowanie infrastruktury gospodarstwa/stajni
  • ⇒ Dobranie rozwiązań możliwie jak najdogodniejszych dla koni (pod względem bytowym) i człowieka (pod względem kosztów i pracy)
  • ⇒ Ochrona ziemi, pastwiska oraz zasobów wody
  • ⇒ „Czarne złoto” czy rzeczywiście go w pełni wykorzystujemy

Alina Palichleb – z wykształcenia lekarz weterynarii, właścicielka wydawnictwa Sassebi i organizatorka konferencji dla miłośników koni i specjalistycznych szkoleń dla lekarzy weterynarii. Uwielbia kształtować przestrzeń, gdzie ambitne osoby, które chcą się rozwijać i są ciekawe świata mogą zdobywać wiedzę od wybitnych specjalistów, pasjonatów w swoich dziedzinach. Prelegenci zaś mogą podzielić się wnioskami swoich wieloletnich badań i obserwacji, którzy często „płyną pod prąd” przed nami.

 

16:30 - 17:15

Magdalena Stanik

Jak zadbać o kondycję psycho-fizyczną konia. Narowy koni jakie sami tworzymy.

Konie żyją na naszej planecie od ok. 55 milionów lat. Przez cały ten okres konie dostosowywały się do środowiska, które też się stopniowo zmieniało, a konie podlegały ewolucji. Ich organizm przystosowywał się do zmieniających się warunków życia. Skoro konie przetrwały przez tyle milionów lat, czyli znacznie dłużej niż człowiek żyje na ziemi, to oznacza, że potrafią świetnie sobie radzić i wykształciły takie systemy, które zapewniają im przetrwanie w dobrym zdrowiu. Człowiek hodując i użytkując konie ma obowiązek o tym pamiętać! W obecnych czasach, w „erze człowieka”, konie zostały zmuszone do życia w zupełnie nowych warunkach.
Jak zadbać o dobre zdrowie fizyczne i psychiczne naszego konia?
Jakie są jego podstawowe potrzeby i co zrobić, aby je spełnić?
Jakie są obowiązki właściciela i opiekuna wobec konia?

Często obserwujemy złe nawyki, narowy czy niepożądane zachowanie koni. Jest to np. kopanie w boks podczas karmienia, ciągniecie do stajni, czyli ucieczka konia z jeźdźcem z ujeżdżalni do stajni, łykanie, tkanie, straszenie człowieka przez konia, stawanie dęba. itp.. Często zachowania te są ignorowane przez właścicieli konia a wręcz wzmacniane. Często zachowania te stają się uciążliwe i niebezpieczne.
Ale czy zdajemy sobie sprawę, że większość, jeśli nie wszystkie z tych zachowań sami prowokujemy? A następnie wielokrotnie wzmacniamy to zachowanie, tworząc stały zły nawyk u konia?
Jak wyeliminować takie zachowania?

Dowiedz się tego podczas prelekcji!

Magdalena Stanik – związana z końmi od prawie 30 lat, a od 2010 roku szkoląca się u Monty Robertsa w Monty Roberts International Learning Center w Kaliforni. Obecnie uczestniczy w stażu instruktorskim, który zakończy się uzyskaniem tytułu certyfikowanego instruktora.
Swoje doświadczenie zdobywała między innymi pracując z dzikimi mustangami w Stanach Zjednoczonych, przygotowując je do pracy pod siodłem. Odbyła również szkolenie z imprintingu źrebiąt u samego twórcy tej metody – Roberta Millera.
Magda pracuje z końmi metodami bez przemocy, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych instynktownych zachowań
Na stałe prowadzi Stajnię Foresta koło Wrocławia, gdzie pracuje z końmi metodami „non violent”, pomagając koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach i różnych sytuacjach, oraz radzić sobie z nowymi, trudnymi wyzwaniami.

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do powtórki.

.