Konferencja już za nami, ale ciągle możesz uzyskać dostęp do nagrań!!

I Jeździecka
Konferencja On-Line

To już trzecia edycja praktycznej wiedzy on-line!!!

Data

NIEDZIELA: 13 grudnia 2020

Czas

10:00 - 18:00 CET

100% online

Pełnowartościowe szkolenie bez wychodzenia z domu!

Love Equus - ... z miłości do koni...

Stojąc w miejscu, tak naprawdę się cofasz…

 

Więc idź z nami do przodu! Chcesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę? Chcesz poznać wszechstronne metody pracy z koniem? Chcesz usłyszeć o doświadczeniach osób, które związały z końmi swoje życie?

Właśnie dla takich osób przygotowałam całodniową, bezpłatną konferencję online.

Wraz z zaproszonymi praktykami jeździectwa, jeszcze przed końcem roku, pokażemy Ci nie tylko, jak urozmaicić treningi i wspólne spędzanie czasu, ale w efekcie, jak wzmocnić Twoją współpracę z końmi, aby w przyszłości była odporna na kryzysy.

Spędź z nami jeden dzień, aby zdobyć wiedzę, która zaprocentuje już w najbliższych tygodniach po jej wdrożeniu.

Do zobaczenia!
Marzena Boguś

8 NIEZBĘDNYCH ELEMENTÓW

aby wykorzystać ten trudny czas do wzmocnienia swoich relacji z koniem.

Konioświadomość ciała

Jak poprawić samopoczucie i wyniki konia nie tylko samym treningiem.

Kompleksowa opieka

Aby zapewnić zdrowie od stóp do głów!

Aktualizacja strategii

System pracy dopracowany tak, aby rozwijać konia wszechstronnie, na każdym poziomie zaawansowania.

Nowe możliwości

Dobranie rozwiązań możliwie jak najdogodniejszych dla koni i człowieka.

Opanowanie emocji

Niepewność o jutro zawsze powoduje stres, nawet, jeżeli masz nerwy ze stali. Dlatego, jako opiekun i trener swojego konia musisz dbać każdego dnia o swoje myśli i nastawienie, bez różnicy czy jesteś duży czy mały.

Aktualizacja strategii

System pracy dopracowany tak, aby rozwijać konia, na miarę jego aktualnych możliwości.

Odpowiedź na nowe potrzeby

Wiele usług i produktów traci chwilowo sens bytu i trzeba wymyślić je na nowo, dopasować do nowych wymagań klientów i zapewnić ich o tym, że wciąż otrzymają najlepszą jakość. Przy tym pomocna jest dystrybucja online.

Świadomość siebie

Teraz jest świetny czas, aby zadbać o swoją pewność siebie! Dowiedz się jaka jest rola Twojego nastawienia w jeździectwie.

Dołącz do nas i zyskaj szersze spojrzenie
na jeździectwo!

Poznaj program konferencji

oraz prelegentów:

10:00 - 10:45

Marzena Boguś

Prawidłowa postawa w treningu koni.

W czasie wykładu zastanowimy się jak wygląda poprawna postawa konia zarówno w czasie treningu, jak i w czasie wolnym. Powiemy sobie o tym, w jaki sposób przekłada się to na możliwości i samopoczucie naszego podopiecznego i w jaki sposób możemy tą prawidłową postawę ciała wzmocnić. Uczestnicząc dowiesz się również, czym różni się wada postawy, od wady budowy i jakie bywają konsekwencje mylenia tych pojęć.

Marzena Boguś – technik weterynarii, zawodowy masażysta koni, instruktor jazdy konnej i hipoterapeuta. W swojej pracy stawia przede wszystkim na dobro konia rozumiane z końskiego punktu widzenia. Stara się w pierwszej kolejności odkryć co może powodować problem, a następnie za pozwoleniem i we współpracy z pacjentem go rozwiązać. Zajmuje się terapią manualną różnego rodzaju, zdrowiem i korektą kopyt, dietetyką, behawioryzmem, a w treningu biomechaniką konia i jeźdźca, a także zasadami teorii uczenia się.

Twórca jeździeckich kursów on-line i internetowych materiałów szkoleniowych.

 

11:00 - 11:45

lek. wet. Ada Majocha

Bez kopyt nie ma konia - jak pielęgnować kopyta?

Wykład zaczniemy od budowy i funkcji kopyta. Po co koniom strzałki? Jak wygląda idealne kopyto? Powiemy o tym, co ile kopyto wymaga korekty i co się dzieje, kiedy jest przerośnięte. Co robić kiedy strzałka gnije i jak temu zapobiegać? Przyjrzymy się warunkom, w których żyją nasze konie. Mocny róg kopyta – na co zwrócić uwagę w diecie, by polepszyć jakość rogu. Czynniki oddziałujące na kopyta, a nasze możliwości – czy wszystkiemu możemy zaradzić?

lek. wet. Ada Majocha – Zaczęła przygodę z kopytami za sprawą swojego konia Aquariusa. Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 10 lat rehabilituje kopyta i szkoli się z zakresu biomechaniki kopyt oraz szeroko pojętego dobrostanu koni (żywienia, fizjoterapii, psychologii i treningu), ponieważ dobre kopyta to nie tylko struganie. Patrzy na konie całościowo, szuka rozwiązań praktycznych. Pod jej opieką znajdują się konie ochwatowe, ze sztorcowymi kopytami, z niskimi piętkami, po rozkuciu, źrebaki i końscy emeryci. Jako pierwsza w Polsce zaczęła popularyzować przyklejane elastyczne podkowy i buty. Obecnie jest studentką Equine Podiatry Creative Solutions.

12:00 - 12:45

Magdalena Stanik

Praca z koniem z ziemi na różnych poziomach zaawansowania konia.

Podczas wykładu mowa będzie o technice pracy z koniem z ziemi na każdym etapie zaawansowania konia. Praca z ziemi jest bardzo wartościowa, nie tylko dla młodych koni, które dopiero zaczynają karierę pod siodłem, ale dla każdego konia, na każdym etapie. 
 
Mówić będę o praktycznych zasadach pracy z ziemi, ale też o częstych błędach jakie popełniamy. Podczas wykładu dowiesz się m.in:
– jak uniknąć nudy podczas treningu z ziemi
– jak wprowadzać i używać komend głosowych
– jak uniknąć nieprawidłowego ustawienia konia
– jak utrzymać zainteresowanie i koncentrację konia
– jak efektywnie nagradzać aby wspólnie osiągnąć sukces
 
Podczas wykładu będę również prezentować filmiki z praktycznymi ćwiczeniami
Zapraszam!
 

Magdalena Stanik – związana z końmi od prawie 30 lat, a od 2010 roku szkoląca się u Monty Robertsa w Monty Roberts International Learning Center w Kaliforni. Obecnie uczestniczy w stażu instruktorskim, który zakończy się uzyskaniem tytułu certyfikowanego instruktora.
Swoje doświadczenie zdobywała między innymi pracując z dzikimi mustangami w Stanach Zjednoczonych, przygotowując je do pracy pod siodłem. Odbyła również szkolenie z imprintingu źrebiąt u samego twórcy tej metody – Roberta Millera.
Magda pracuje z końmi metodami bez przemocy, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych instynktownych zachowań
Na stałe prowadzi Stajnię Foresta koło Wrocławia, gdzie pracuje z końmi metodami „non violent”, pomagając koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach i różnych sytuacjach, oraz radzić sobie z nowymi, trudnymi wyzwaniami.

13:00 - 13:45

Joanna Stawasz

HorseKido Team – Koń naszym lustrem – o emocjach w roli głównej.

1. Co czuję? Jaki jestem? Samoświadomość drogą do współpracy.
2. Perfekcjonizm – cecha sukcesu czy bariera w jeździectwie.
3. Emocje u dzieci – temat tabu?
4. Wywieranie wpływu – rodzice, środowisko rówieśnicze, trener
5. Konie rekreacyjne, a ich komfort psychiczny
6. Praca z ziemi dla dzieci? rozwiązanie przyszłości czy złodziej czasu?
7. Czyj to „problem”?

Joanna Stawasz – trener programu HorseKiDo, przez 14 lat prowadziła własną szkółkę jeździecką, finalistka VI Międzynarodowych Mistrzostw w Jeździe Bez Ogłowia Euro Equus (4 miejsce w dyscyplinie skoków przez przeszkody), instruktor jazdy konnej, HR Business Partner w międzynarodowej korporacji, doradca zawodowy i szkoleniowiec kompetencji miękkich, w trakcie certyfikacji coachingu.

14:00 - 14:45

Michał Dobrowolski

Jak bezpiecznie kupić uzywane siodło? 5 rzeczy na które musisz zwrócić uwagę, zanim wrzucisz siodło na grzbiet swojego konia!

Zakup używanego siodła ma bardzo dużo plusów: niższa cena, możliwość wyboru renomowanych marek i możliwość testu siodła. Jednak ta opcja nie jest pozbawiona ryzyk: czy na pewno wybiorę dobre siodło dla swojego konia i dla mnie, czy będzie bezpieczne, jak powinien przebiegać proces sprawdzenia i dopasowania używanego siodła? Na te i inne kwestie pomoże nam odpowiedzieć Michał Dobrowolski.

Michał Dobrowolski – saddle fitter, Bit&Bridle Fitter (IEFEBF- International Education For Equine Bit Fitters, Holandia 2019), Equine Ergonomist (SaddleFit4Life, Niemcy 2018) i fizjoterapeuta koni (PCKZ, Polska 2017). Michał na codzień zajmuje się dopasowywaniem siodeł, ogłowi i wędzideł, a także prowadzeniem szkoleń w tym zakresie zarówno dla właścicieli koni, jak i końskich profesjonalistów.

15:00 - 16:20

Andrzej Makacewicz

Od dzikości do przyjaźni.

Czy 9-letni dziki mustang odłowiony w Idaho i przetransportowany do Europy może zaufać człowiekowi? Zostałem wybrany wiosną tego roku wraz z kilkunastoma trenerami z Europy do programu Mustang Makeover Germany. Odebrałem dzikiego mustanga o numerze 5038 prosto z samolotu i przede mną były 4 miesiące pracy z tym zwierzęciem  do finałów w Aachen. Nazwałem go Geronimo.

Wierzę, że relacje leżą u podstaw każdej współpracy z końmi i są to  inteligente, myślące zwierzęta potrafiące podejmować samodzielne decyzje. Czy można i jak zatem zdobyć serce tego dzikusa? Postaram się Wam o tym opowiedzieć na tym wykładzie.

Andrzej Makacewicz – Budując pona 10 lat temu autorski Relation Based Training program nie spodziewałem sie aż tak dużego zainteresowania, które doprowadziło do powstania JNBT Horsemanship Academy. Jak to zwykle w życiu bywa, skłonił mnie do tego jeden z trudniejszych koni. Zadawałem sobie pytania dlaczego wciąż ponosi w panice, dlaczego żadne z technik nie działają. Dzisiaj wolę już nie pamietać w ile ślepych uliczek brnąłem nie widząc, że rozwiązaniem nie jest zmiana wędzidła ale coś, co w końcu zawsze ciągneło mnie do świata zwierząt, no i do koni. RELACJE! Ponad 20 lat wśród koni, kowbojenie w Montanie i lata uczenia sie od wspaniałych trenerów naturalu, westu czy WKKW i spotkanie dr Roberta Millera pozwoliło mi na stworzenie modelu szkoleniowego i ponad 50 programów treningowych, z których skorzystało już ponad 13000 jeźdźców w kilku krajach. Powiązanie w treningu budowania relacji z wykształceniem wszechstronnie rozwiniętego, ufnego i bezpiecznego wierzchowca pozwala nie tylko na skrócenie czasu treningu i osiagania wyników ale także radość z pracy z tymi wspaniałymi zwierzętami. I to bez znaczenia czy z dzikim mustangiem, wysokosportowym koniem czy koniem przyjacielem w rekreacji.
Efekty mojej pracy i zespołu Akademii zostały uhonorowane w tym roku nagrodą Orły Kształcenia oraz Poland Prestige Award 2020/2021 – Horsemanship Academy of the Year.

16:30 - 16:45

Dominik Uliński

Słów kilka o platformie szkoleniajezdzieckie.pl

W krótkiej prelekcji przedstawione zostaną zalety i możliwości jeździeckiej platformy szkoleniowej, łączącej wielu jeździeckich trenerów i wydarzeń w jednym miejscu!

Dominik Uliński – mgr. inż. Zootechniki, instruktor jazdy konnej, członek The British Horse Society (BHS), członek Riding for the Disabled Association (RDA), uczestnik wielu klinik jeździeckich w Polsce i UK oraz właściciel portalu: szkoleniajezdzieckie.pl

 

17:00 - 17:45

Izabela Wojtachnik

Buduj pewność siebie na mocnych stronach.

Brak odwagi i brak wiary w swoje możliwości – są to najczęstsze hamulce, które nas dzisiaj blokują przed działaniem w kierunku osiągania swoich celów.

Zapraszam na prelekcję, na której:

  • poznasz sposoby na odkrycie swoich mocnych stron
  • + stworzysz wstępną listę swoich największych atutów
  • + dowiesz się jak to można wykorzystać
  • + nauczysz się myśleć o sobie pozytywnie.
    Do zobaczenia!

Izabela Wojtachnik – certyfikowany coach, trener zmiany i menedżer w firmie finansowej. Specjalizuje się w coachingu odwagi i spełnienia zawodowego. Pomaga osiągnąć całościową zmianę w podejściu do kariery, odkryć swoją drogę, odkryć swoją odwagę.
Pracuje głównie w sesjach indywidualnych, szkoleniach, warsztatach i kursach online.
Autorka kursów online i Akademii Satysfakcji Zawodowej i Pewności Siebie.
Na Facebooku prowadzi grupę Satysfakcja zawodowa – strategia i realizacja oraz stronę Izabela Wojtachnik – coaching odwagi i spełnienia zawodowego.

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp nagrań
z konferencji!

.