Konferencja już za nami, ale ciągle możesz uzyskać dostęp do nagrań!!

I Jeździecka
Konferencja On-Line
LOVE EQUUS

To już druga edycja praktycznej wiedzy on-line!!!

Data

PONIEDZIAŁEK: 15 czerwca 2020

Czas

10:00 - 18:00 CET | Przerwa 13:30-15:00

100% online

Pełnowartościowe szkolenie bez wychodzenia z domu!

Love Equus - ... z miłości do koni...

Pierwsza edycja okazała się strzałem w dziesiątkę…

 

Pora na edycję drugą! Chcesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę? Chcesz poznać wszechstronne metody pracy z koniem? Chcesz usłyszeć o doświadczeniach osób, które związały z końmi swoje życie?

 

Właśnie dla takich osób przygotowałam całodniową, bezpłatną konferencję online.

Wraz z zaproszonymi praktykami jeździectwa pokażemy Ci nie tylko, jak urozmaicić treningi i wspólne spędzanie czasu, ale w efekcie, jak wzmocnić Twoją współpracę z końmi, aby w przyszłości była odporna na kryzysy.

 

Spędź z nami jeden dzień, aby zdobyć wiedzę, która zaprocentuje już w najbliższych tygodniach po wdrożeniu.

 

Do zobaczenia!
Marzena Boguś

6 NIEZBĘDNYCH ELEMENTÓW

do wzmocnienia swoich relacji z koniem.

Rozluźnienie

Jeden z fundamentów jeździectwa. Najważniejszy element całego szkolenia. Poznaj wszystkie jego aspekty i dąż do doskonalenia.

Świadomość swojego ciała

Teraz jest świetny czas, aby zadbać o swoje ciało i swoją kondycję. Poznaj moc oddechu i podstawy samodoskonalenia.

Nowe możliwości

Warto próbować swoich sił w różnych dyscyplinach, bo urozmaicenie treningu to podstawa! Zarówno ze względu na dobro konia jak i jeźdźca. Nikt nie lubi się nudzić 😉

Dbałość o ciało i umysł

Wszystko w ciele konia jest ze sobą połączone. Wpływając na jeden układ, działamy również na inne systemy w ciele.. Poznaj te zależności.

Aktualizacja strategii

System pracy dopracowany tak, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Trening oparty na psychologii i teorii przyswajania wiedzy.

Wystrzeganie się błędów

Dobranie rozwiązań możliwie jak najdogodniejszych dla koni i człowieka przy wystrzeganiu się najczęstszych błędów i przeoczeń.

Dołącz do nas i poznaj nowe metody pracy ze sobą i z koniem!

Poznaj program konferencji

oraz prelegentów:

10:00 - 11:20

Katarzyna Jasińska

Potrójne rozluźnienie

Rozluźnienie jest pierwszym i najważniejszym filarem prawidłowego rozwoju konia. Bez rozluźnienia nie ma połączenia psychicznego, nie ma poczucia komfortu i utrwalają się nieprawidłowe wzorce ruchu. Na wykładzie porozmawiamy o trzech sferach rozluźnienia. Zastanowimy się nad tym jak je rozpoznać i jak je osiągnąć. Poruszymy takie zagadnienia jak przygotowanie mentalne do treningu, praca nad emocjami, prawidłowa rozgrzewka, swoboda i brak oporu, oraz lekkość i przepuszczalność. Do zobaczenia 🙂

 

Katarzyna Jasińska – behawiorysta praktyk

Kasia jest bardzo doświadczonym instruktorem Naturalnego Jeździectwa. Metodami naturalnymi zajmuje sie ponad 20 lat, w ciągu których doskonaliła swoje umiejętności w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła liczne szkolenia, między innymi zdobywając licencję instruktora szkoły Parelli Natural Horsemanship (2*). Odbyła roczny staż w Szwajcarii jako asystent trenera (Berniego Zambaila), instruktor, opiekun koni i jeździec. W tym czasie doskonaliła swoje umiejętności i wiedzę z zakresu treningu koni, zajeżdżania młodych koni, korekty trudnych zachowań i narowów, rozwijając się również jako nauczyciel.

Jest wychowanką najlepszych na świecie nauczycieli, m.in Lindy i Pata Parellich, Karen Rohlf, Berniego Zambail’a, Waltera Zettle’a oraz dr Roberta Millera. Zajmuje się profesjonalnie treningiem ludzi i koni.

 

11:30 - 12:20

Dariusz Roszyk

Człowiek i Koń... Moc oddechu i podStawy działania z własnym ciałem.

  • W czasie wykładu poruszony zostanie w kilku słowach temat układu oddechowego rodzaje i magiczność oddychania w dzisiejszym świecie i Magia Jego pozytywnego wpływu na Nas Nasze ciało i Nasze emocje…. co Genialnie przekłada się na samopoznanie i pięknie buduje relacje z Końmi)))
  • Drugim zagadnieniem będzie „PodStawówka”, czyli wprowadzenie w pracę nad swoim ciałem. Na szkoleniach zaczynam od stawów bo przecież KoŃ także „marzy” o elastycznym jeźdźcu i stąd nazwa )))

Dariusz Roszyk. – Miłośnik Koni. Asystent głównego trenera Horsekido Team Jakuba Ciemnoczołowskiego. Trener wybranych szkoleń Horsekido Team. Masażysta i założyciel Masu Masu Darek Roszyk. Aikidoka poznańskiego Shin Dojo .

12:30 - 13:30

Anna Sterczyńska

Łucznictwo konne

W czasie tej prelekcji dowiesz się czym jest łucznictwo konne, na czym polega i jakie niesie ze sobą korzyści. Ania opowie Tobie o własnym doświadczeniu i przedstawi wszystkie najważniejsze informacje w tym temacie!

Anna Sterczyńska -Właściciel Ośrodka Jeździeckiego Kawalkada, Ośrodka Łucznictwa Konnego, Agencji Eventowej Kawalkada.

13:30 - 15:00

Przerwa obiadowa

15:00 - 15:50

Marzena Boguś

Pozytywny wpływ masażu.

Poznaj możliwości jakie daje Tobie i Twojemu koniowi terapia manualna. Poznaj zależności powstające w końskim ciele. Posłuchaj o koniach „trudnych”, „nieobliczalnych” i „niebezpiecznych”, które pod wpływem poświęconego im czasu i zadbania o ich ciało zmieniły „nastawienie” 😉

Marzena Boguś zawodowy masażysta koni, instruktor jazdy konnej i hipoterapeuta, obecnie w trakcie kształcenia na technika weterynarii. W swojej pracy stawia przede wszystkim na dobro konia rozumiane z końskiego punktu widzenia. Stara się w pierwszej kolejności odkryć co może powodować problem, a następnie za pozwoleniem i we współpracy z pacjentem go rozwiązać. Zajmuje się terapią manualną różnego rodzaju, zdrowiem i korektą kopyt, dietetyką, behawioryzmem, a w treningu biomechaniką konia i jeźdźca, a także zasadami teorii uczenia się.

Twórca jeździeckich kursów on-line oraz internetowych materiałów szkoleniowych.

16:00 - 17:00

Magdalena Stanik

Jak budować trening, aby osiągnąć najlepsze efekty. Jak uczą się konie. Jak nagradzać i karać.

  • – Jak trenować, aby osiągnąć sukces i zamierzony cel?
  • – Co to znaczy skuteczna komunikacja z koniem? I po co nam to?
  • – Jak uczyć konia, aby stał się chętnym do pracy, skupionym i zaangażowanym partnerem w każdej dyscyplinie jeździeckiej? 
  • – Jak nagradzać konia, aby zrozumiał, że to jest nagroda?
  • – Jakich kar możemy używać, aby koń zrozumiał, że to zachowanie nie jest dobre?
  • – Co to jest timing i dlaczego jest taki ważny?
  • – Jak dobrze przygotować plan jednego treningu i plan treningowy na dłuży okres? 
  • – I przede wszystkim jak to zrobić, aby osiągnąć nasze cele i jednocześnie, aby człowiek i koń mieli z tego radość i satysfakcję?
  • – Jak uniknąć nerwowości i stresu?

Magdalena Stanik – związana z końmi od prawie 30 lat, a od 2010 roku szkoląca się u Monty Robertsa w Monty Roberts International Learning Center w Kaliforni. Obecnie uczestniczy w stażu instruktorskim, który zakończy się uzyskaniem tytułu certyfikowanego instruktora.
Swoje doświadczenie zdobywała między innymi pracując z dzikimi mustangami w Stanach Zjednoczonych, przygotowując je do pracy pod siodłem. Odbyła również szkolenie z imprintingu źrebiąt u samego twórcy tej metody – Roberta Millera.
Magda pracuje z końmi metodami bez przemocy, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych instynktownych zachowań
Na stałe prowadzi Stajnię Foresta koło Wrocławia, gdzie pracuje z końmi metodami „non violent”, pomagając koniom i ludziom współpracować ze sobą w różnych dyscyplinach i różnych sytuacjach, oraz radzić sobie z nowymi, trudnymi wyzwaniami.

17:15 - 18:00

Michał Dobrowolski

5 najczęstszych błędów dopasowania siodeł.

Michał podczas wykładu przedstawi najczęściej spotykane błędy, niedopatrzenia i mity związane z dopasowaniem siodeł. Większość z nich spowodowana jest brakiem wiedzy, a skutki dla konia mogą być katastrofalne. Całość poparta będzie wieloma praktycznymi przykładami i radami, tak żebyś mógł/mogła je wdrożyć przy najbliższej wizycie w stajni!

Michał Dobrowolski – saddle fitter, Bit&Bridle Fitter (IEFEBF- International Education For Equine Bit Fitters, Holandia 2019), Equine Ergonomist (SaddleFit4Life, Niemcy 2018) i fizjoterapeuta koni (PCKZ, Polska 2017). Michał na codzień zajmuje się dopasowywaniem siodeł, ogłowi i wędzideł, a także prowadzeniem szkoleń w tym zakresie zarówno dla właścicieli koni, jak i końskich profesjonalistów.

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do udziału
w konferencji

.