Close

509 295 146

Zadzwoń teraz!

kontakt@equustherapy.pl

E-mail

PODCAST

To już czternasty odcinek podcastu

Equus Academy

 

W tym odcinku podcastu przygotowałam dla Ciebie wersję audio schematu dopasowania siodła do końskiego grzbietu oraz sposobu sprawdzenia stanu technicznego siodła. 

Z powodu niedopasowanego siodła wynika wiele problemów treningowych i behawioralnych 🚫🏇

Z tego względu chcę przybliżyć Tobie schemat dopasowania siodła do grzbietu konia, abyś mógł samodzielnie oszacować 💪, czy siodło leży prawidłowo i czy nie będzie powodowało dyskomfortu dla końskiego grzbietu. 🐎

Są to absolutne podstawy, które powinien znać każdy jeżdziec. 💪💰 Pamiętaj też, że raz dopasowane siodło – nawet, jeśli korzystałeś z usług profesjonalisty – nie będzię pasowało przez całe życie konia . Należy co jakiś czas kontrolować dopasowanie, szczególnie kiedy koń nagle stracił na wadze lub jest w intensywnym treningu!

Obejrzyj ten podcast również w formie wideo. Możesz to zrobić >>TUTAJ<< . Na moim fanpage na Facebooku znajdziesz również inne wartościowe filmy do których obejrzenia serdecznie Cię zachęcam.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi odcinkami podcastu,
podaj poniżej swojego maila 😉


A jeśli nie słyszałeś jeszcze poprzednich odcinków,
znajdziesz je poniżej.

↓↓↓

 

 

odcinek 13 –> Każdy kiedyś zaczynał! Każdy popełnia błędy… Bo: 👍Ok jest to, że czegoś nie wiesz. 👍 Ok jest to, że masz problemy. Ale nie jest ok, że pozostajesz w tej czarnej dziurze i nie szukasz aktywnie rozwiązania! Nie jest ok, że nie skorzystasz z pomocy od kogoś kto może Ci pomóc!
Dołącz do kursu, który stworzyłam dla Ciebie, ponieważ wiem, jak ważna jest regularna kontrola końskiego ciała! Nauczysz się z niego wykrywać miejsca problemowe w ciele konia i od razu je rozluźniać. >>Kliknij po więcej szczegółów!!
Obejrzyj ten podcast również w formie wideo. Możesz to zrobić >>TUTAJ<< . Na moim fanpage na Facebooku znajdziesz również inne wartościowe filmy do których obejrzenia serdecznie Cię zachęcam.

 

Odcinek 12 –> W tym odcinku podcastu mówię o nieprawidłowości w świecie jeździeckim, jaką jest stwierdzenie „Ten koń tak ma”. Jest to audio z transmisji Facebook Live, którą przeprowadziłam w mojej grupie Equus Therapy – harmonijny rozwój konia i jeźdźca. Możesz również obejrzeć ten podcast w formie wideo klikając >>TUTAJ<<

 

Odcinek 11 –> Dowiesz się z niego, czym jest manualna ocena konia. Poznasz schemat jej wykonania oraz zalety jakie niesie za sobą regularne jej stosowanie. Więcej szczegółów możesz uzyskać klikając >>TUTAJ<<

 

Odcinek 10 –> Dowiesz się z niego, jak możesz urozmaicić codzienne treningi i w jaki sposób poszczególne dyscypliny rozwijają konia zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

 

Odcinek 9 –> W tym odcinku opowiadam o aparacie amortyzującym końskiego kopyta. Dowiesz się z niego co to właściwie jest aparat amortyzujący, dlaczego on jest potrzebny i co dzieje się w przypadku kiedy nie działa prawidłowo.
 » TUTAJ « możesz kupić pełnego e-booka „Rozpoznanie kulawizny u koni – przyczyny, objawy, postępowanie”

 

Odcinek 8 –>W tym odcinku może odsłuchać przeczytany przeze mnie fragment e-booka „Rozpoznanie kulawizny u koni – przyczyny, objawy, postępowanie”. Dowiesz się z niego co to jest kulawizna, dlaczego warto wiedzieć, jak ją rozpoznać i ile, tak naprawdę, mamy kulawych koni.
Pełnego e-booka możesz kupić » TUTAJ «

 

Odcinek 7 –> Słuchając tego odcinka poznasz zalety, jakie niesie za sobą szkolenie z użyciem dodatniego wzmocnienia, czyli za pomocą nagród. Więcej na ten temat możesz przeczytać w zakładce OFERTA–>Trening konia z użyciem dodatniego wzmocnienia

 

Odcinek 6 –> Dowiesz się z niego, dlaczego warto urozmaicać treningi jeździeckie i jak różnorodność jest ważna dla psychiki i zdrowia konia, a także w jaki sposób planować treningi.

 

Odcinek 5 –> Dowiesz się z niego, co to jest staw skroniowo-żuchwowy i jaki ma wpływ na kondycję ciała konia. (Więcej o diagnostyce i zapobieganiu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego możesz dowiedzieć się dołączając do kursu „Manualna ocena konia” – dowiedz się więcej na www.equustherapy.pl/kurs)

 

Odcinek 4 –> Dowiesz się z niego, dlaczego warto gimnastykować konie i jak wygląda ich prawidłowa postawa ciała.
(Jest to fragment szkolenia online „Pilates dla koni”, które przeprowadziłam dla członków wyzwania Końska Gimnastyka.)

 

Odcinek 3 –> Dowiesz się z niego jakie są funkcje masażu, po czym poznać, że masaż jest potrzebny i kiedy masażu nie należy wykonywać.

Odcinek 2 –> Dowiesz się z niego czym właściwie jest masaż, skąd wziął się w jeździectwie i jakie są jego rodzaje.

Odcinek 1 –> Opowiadam w nim o swoim doświadczeniu w końskim świecie.